اصفهان فرش شور > قالیشویی در اصفهان > شستشوی فرش ماشینی در اصفهان

نحوه ی شستشوی فرش ماشینی در اصفهان

نحوه ی شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

انواع فرش ماشینی و شستشوی فرش ماشینی در اصفهان

اصول و مراحل شستشوی فرش ماشینی در اصفهان تفاوت چندانی با شستشوی فرش دستباف در اصفهان ندارد و تنها از حیث حساسیت رنگ دهی نسبت به هم متفاوت می باشد. باید در نظر داشت که فرش ماشینی پس از شستشو از نرمی و لطافت شان کاسته می گردد و این به دلیل وجود مواد پلاستیکی در آنها ست. برای شستشوی فرش ماشینی در اصفهان باید عوامل زیادی بر اساس شرایط هر فرش در نوع الیاف، نوع رنگ، طیف رنگ، میزان آلودگی، نوع لکه ها و قدمت، تنظیم شده و با دقت مورد بررسی قرار بگیرند و حتی در زمان شستشو کنترل گردند. از جمله این عوامل می توان به نحوه جمع آوری و حمل فرش ماشینی در اصفهان، روش غبارگیری و میزان فشار و ضربه دستگاه غبارگیر، روش شستشوی فرش ماشینی در اصفهان، آبگیری و آبکشی فرش، نوع مواد شوینده، زبری و سختی تجهیزات و ابزار مورد استفاده و ... اشاره کرد.

انواع فرش ماشینی و شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

انواع فرش و شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

فرش های ماشینی از لحاظ جنس مواد تشکیل دهنده ی الیاف از تنوع زیادی برخوردار می باشند اما فرش های موجود در بازار فرش ایران معمولاً با استفاده از یک و یا ترکیب چند ماده اصلی بی اف سی، اکریلیک، پلی استر و ویسکوز تولید شده اند. فرش های اکریلیک دارای کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به نوع اول می باشند. فرش های پلی استر که به نام ابریشم مصنوعی نیز شناخته می شوند دارای ثبات رنگ و درخشندگی بالایی بوده و پرزدهی ندارند. نوع دیگر فرش های ماشینی که در سال های اخیر در ایران مورد استقبال بوده اند موسوم به فرش های بلژیکی هستند که نازک بوده و با استفاده از نقوش اصیل ایرانی طراحی می گردند.


متخصصین صنعت فرش به دلیل ریسک بالایی که این کار برای سلامت و طول عمر فرش دارد، به هیچ عنوان شستن فرش در منزل را توصیه نمی نمایند، چرا که معمولاً این کار با مواد شوینده رایج خانگی انجام می پذیرد که دارای کربنات دوسود، سود سوزآور و یا مقادیر کنترل نشده هیدروسولفیت هستند و موجب تضعیف الیاف شده و آن ها را خشک و شکننده ساخته و باعث تغییر رنگ در فرش می شوند . شستشوی فرش ماشینی در اصفهان بهتر است توسط متخصصان این امر انجام گیرد. شستشوی فرش ماشینی در اصفهان یکی از خدماتی ست که توسط تیم ما ارائه می گردد. شما عزیزان می توانید شستشوی فرش ماشینی در اصفهان را با ما تجربه کنید و تخصص و تعهد را مشاهده نمایید. شستشوی فرش ماشینی در اصفهان توسط بهترین ماشین های شستشوی فرش ماشینی در اصفهان در مرکز تیم ما انجام می گیرد. برای آگاهی از قیمت شستشوی فرش ماشینی اصفهان با ما تماس بگیرید.

انواع مختلف فرش ماشینی و شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور
مراحل شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

مراحل شستشوی فرش ماشینی در اصفهان

شستشوی فرش ماشینی در اصفهان در مرکز تخصصی تیم ما شامل پنج مرحله است که مختصرا برای شما عزیزان شرح می دهیم. لازم به ذکر است تمامی موارد مربوط به قالیشویی در اصفهان و تعیرات فرش اصفهان را می توانید تنها با یک تماس از تیم ما بخواهید. شستشوی فرش ماشینی در اصفهان تخصص تیم ما می باشد.
۱) جمع آوری و حمل و نقل فرش ماشینی در اصفهان

در این مرحله از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان فرش های خشک و خیس جدا شده و فرش هایی که رطوبت دارند فوراً به کارخانه انتقال پیدا می کنند. تمام خودروهای ناوگان حمل و نقل تیم ما اتاق دار می باشد و نه تنها از فرش ها در مقابل بارش محافظت می گردد بلکه از نفوذ ریزگردها و دوده معلق در هوا به داخل تار و پود آنها نیز جلوگیری خواهد شد. استفاده از خودروی مناسب یکی از مراحل اصلی شستشوی فرش ماشینی در اصفهان به شمار می رود. برای اطلاع از قیمت شستشوی فرش ماشینی در اصفهان با تیم پشتیبانی وبسایت اصفهان فرشور تماس حاصل کنید.


۲) غبارگیری فرش ماشینی در اصفهان
پیش از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان باید گرد و غبار از ته گره های فرش ماشینی خارج گردد. برای این منظور در مرکز تخصصی تیم ما از ماشین غبارگیری برای شستشوی فرش ماشینی در اصفهان استفاده می گردد. نکته قابل ذکر در این مرحله تنظیم دور برس غلتکی می باشد که مستلزم مهارت و تجربه بالای اوپراتور ماشین است تا با توجه به جنس الیاف، قدمت و انعطاف پذیری فرش، دور دستگاه را برای هر فرش ماشینی جداگانه تنظیم کرده و در ابتدای غبارگیری با دقت بازرسی چشمی انجام دهد که اطمینان یابد دور انتخاب شده مناسب است، در غیر اینصورت کار متوقف شده و تنظیمات اصلاح می شود. در پایان این مرحله از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان، تمامی فرش ها با دقت و ظرافت ویژه ای بازرسی می گردند تا در صورت وجود پوسیدگی، سوراخ یا لکه ابتدا تعمیر فرش در اصفهان و سپس لکه بری انجام گیرد.

غبارگیری فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

شستشوی فرش ماشینی در اصفهان به صورت شرعی | اصفهان فرشور

۳) شستشوی فرش ماشینی در اصفهان به صورت شرعی
این مرحله مهمترین و حساس ترین قسمت کار شستشوی فرش ماشینی در اصفهان می باشد، چرا که عوامل بسیار زیادی دخیل هستند که می توانند برای فرش ها مضر باشند و باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. از همین رو به نمونه هایی از آنها اشاره می کنیم:
پیش از هر چیز باید رنگ دهی فرش در معرض آب آزمایش شده و تمهیدات لازم برای شستشوی فرش ماشینی در اصفهان لحاظ گردد.
سطح زیر کار و شیب آن در پروسه شستشوی فرش ماشینی در اصفهان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
جریان آب در مراحل شستشوی فرش ماشینی اصفهان باید به شکل دوشی و با دمای پایین باشد.


در پروسه شستشوی فرش ماشینی در اصفهان (بر عکس شستشوی فرش دستباف در اصفهان) استفاده از مواد شیمیایی مانعی ندارد اما به هیچ وجه نباید از مواد شوینده قلیایی و اسیدی که خصوصاً دارای کربنات دوسود، سود سوز آور و یا مقادیر بالای هیدروسولفیت هستند، استفاده شود.
باید آب خروجی فرایند شستشوی فرش ماشینی در اصفهان را کنترل نمود. کنترل رنگ به صورت چشمی و کنترل PH بوسیله کاغذ تورنسل انجام می گردد.
در پروسه ی شستشوی فرش ماشینی در اصفهان آبکشی و کر شرعی باید به طور یکنواخت با فشار آب مناسب صورت گیرد تا هنگام آویزان کردن فرش آب در قسمت انتهایی آن جمع نشود و زردی یا پوسیدگی در این قسمت ها اتفاق نیفتد.
در پایان عملیات شستشوی فرش ماشینی در اصفهان به مدت یک ساعت روی سطح پوشیده شده با شن درشت دانه پهن می شوند و به اصطلاح استراحت کرده و سپس آبگیری و خشک خواهند شد. این مرحله از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان چنان پر اهمیت است که هر کسی توان انجام ش را نخواهد داشت.

چگونگی شستشوی فرش ماشینی در اصفهان به صورت شرعی | اصفهان فرشور
آبگیری و خشک کردن پس از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

۴) آبگیری و خشک کردن پس از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان
در این مرحله از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان باید ابتدا آب باقی مانده در سطح فرش جدا شده و سپس رطوبت الیاف گرفته شود. باید دقت داشت که در حین پروسه شستشوی فرش ماشینی در اصفهان میزان آب میان بافتی الیاف نیز افزایش یافته و نباید در کوتاه مدت کاهش یابد. در مرکز تخصصی تیم ما این مرحله از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان با استفاده از ابزار و تجهیزات استاندارد و تخصصی جهت جابجایی و خشک کردن فرش ها انجام می گیرد و در طول آن هرگز فرش در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگرفته و دمای آن دائماً کنترل می گردد .پس از خشک شدن به منظور اینکه طرح ها شفاف شوند و سر جای خود قرار بگیرند، فرش در جهت خواب برس زده می گردد. همچنین برای ایجاد یکنواختی، سطح آن با استفاده از دستگاه پرداخت زنی با تراش کم، پرداخت شده و در پایان اتو زده می شود. شستشوی فرش ماشینی در اصفهان توسط تیم ما با بهترین تجهیزات انجام می گیرد و در کمترین زمان ممکن به شما تحویل داده می شود. قیمت شستشوی فرش ماشینی در اصفهان را از پشتیبانی ما جویا شوید.


۵) رول و بسته بندی فرش ماشینی
پیش از ورود فرش ها در پروسه ی شستشوی فرش ماشینی در اصفهان به دستگاه رول، آنها با ظرافت و ریز بینی بالایی کنترل و بازرسی می گردند تا در صورت وجود لکه و یا ایرادات دیگر به بخش های مورد نیاز مرجوع گردند. در نهایت فرش های شسته شده که در تمامی مراحل شستشوی فرش ماشینی در اصفهان در کمال دقت و امانتداری، با استفاده از تجهیزات بروز و بهترین مواد اولیه و تحت نظر اوپراتورها و استادکاران با تجربه، حمل، شور، خشک و رول شده اند برچسب مشخصات خورده، داخل کاور بهداشتی بسته بندی شده و نزد صاحبان خود بازگردانده می گردند.

رول و بسته بندی فرش ماشینی پس از شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

بهترین کارگاه شستشوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور
سخن پایانی

در پایان مقاله ی شستشوی فرش ماشینی در اصفهان بیان می کنیم که تیم ما در زمینه های خدمات قالیشویی در اصفهان، قالیشویی و رفوگری اصفهان، شستشوی فرش دستباف اصفهان، خشکشویی مبل اصفهان، تعمیرات فرش اصفهان، شستشویی موکت اصفهان، رفوی فرش در اصفهان و ... را با بالاترین دقت و کیفیت فعالیت گسترده ای در سطح شهر اصفهان دارد. با اعتماد به تیم ما می توانید بهترین خدمات قالیشویی در اصفهان را دریافت نمایید.

مقالات مرتبط با قالیشویی

تمامی حقوق این سایت متعلق به اصفهان فرشور می باشد.