اصفهان فرش شور > رفوگری فرش در اصفهان

اطلاعاتی در مورد رفوگری فرش در اصفهان

اطلاعاتی در مورد رفوگری فرش در اصفهان | اصفهان فرشور

آشنایی با رفوگری فرش در اصفهان

رفوگری فرش در اصفهان یکی از حساس ترین خدماتی می باشد که باید هر قالیشویی در اصفهان توانایی ارائه آن را به بهترین نحو ممکن دارا باشد. رفوگری در اصفهان به معنی تجدید حیات مجدد بافت فرش، در واقع به معنی تعمیر بافت و شکل فرش به شکل فوق العاده است. فرش در اصفهان جزو حساس ترین و آسیب پذیر ترین وسایل منزل می باشد و بیشتر از همه وسایل خانه نیاز به مراقبت دارد. بسیاری از افراد که فرش هایشان دچار مشکلاتی می گردد تصور می نمایند باید آن ها را تعویض نمود، اما امروزه با استفاده از فن رفوگری در اصفهان می توان این آسیب ها و خرابی ها را تعمیر کرد. رفوگری فرش در اصفهان جزو آن گروه از مشاغلی ست که ارزش آن بسیار زیاد می باشد. کلمه رفوگری در اصفهان صددرصد بارها و بارها به گوشتان خورده ولی به آن توجهی ننموده اید و یا هیچ اطلاعاتی درباره آن ندارید. در این مقاله تلاش می کنیم تا در مورد رفوگری فرش در اصفهان و چگونگی انجام آن اطلاعات کاربردی را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم. رفوی فرش اصفهان کاری حساس است که دقت بالایی را طلب می کند و در این امر باید نکاتی را در نظر داشت و رعایت نمود که در این نوشتار به آنها اشاره می کنیم.

آشنایی با رفوگری فرش در اصفهان | اصفهان فرشور

نکاتی در مورد رفوگری فرش در اصفهان | اصفهان فرشور

نکاتی در مورد رفوگری فرش در اصفهان

هنر رفوگری فرش در اصفهان از حساس ترین خدماتی محسوب می شود که به انجام ترمیم و بهسازی قسمت های فرسوده، آسیب دیده، سوخته شده و پاره شده مبادرت می ورزد. مطلع باشید که کار رفوگری فرش در اصفهان بسیار ظریف بوده و نیاز به دقت بالایی دارد. این کار از هرکسی بر نمی آید و باید فرش های خود را که نیاز به رفوگری فرش در اصفهان دارند دست متخصص امر بسپارید. تیم ما با سال ها تجربه در زمینه تعمیر فرش در اصفهان، قالیشویی در اصفهان و رفوگری فرش در اصفهان می تواند بهترین خدمات مربوط به رفوگری فرش اصفهان را به شما عزیزان ارائه دهد.

زمان نیاز فرش ها به رفوگری فرش اصفهان

زمانی فرش ها نیاز به رفوگری فرش در اصفهان و تعمیرات فرش اصفهان دارند که شرایط و عواملی به آن ها آسیب رسانده باشد. بعضی از آسیب ها کاملا اتفاقی می باشند، که افراد به هیچ وجه متوجه آن نشده و ناخودآگاه پیش می آید. بعضی از آسیب ها ناشی از استفاده مکرر و طولانی مدت از فرش ست که سبب فرسودگی، پارگی و از بین رفتن رنگ آن می گردد. این عوامل غیر انسانی است اما می توان با احتیاط و مراقبت و رعایت نکات لازم تا حدودی جلوی این مشکل را گرفت. برخی از عوامل آسیب رسان به بافت فرش ها که نیاز به رفوی فرش در اصفهان را سبب می شوند مانند سوختن، پاره شدن با چاقو، بید زدگی و ... هستند. اما این خطرات را با رعایت نکات ایمنی به راحتی می شود کنترل کرد و جلوی اتفاقات را گرفت تا نیازی به رفوگری فرش در اصفهان احساس نشود.

زمان نیاز فرش ها به رفوگری فرش اصفهان | اصفهان فرشور

رفوی فرش ماشینی در اصفهان | اصفهان فرشور

رفوی فرش ماشینی در اصفهان

یکی از وسایل خانه که امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد، انواع فرش ماشینی است. برای مواردی مانند شیرازه دوزی فرش برای فرش ماشینی با شیرازه آسیب دیده، ریشه بافی برای ریشه‌ های آسیب دیده و نا منظم و یا برای منظم ‌تر شدن آن انجام می گیرد. بعلاوه مواردی مثل دو گره کردن فرش ماشینی، چرم‌ دوزی زیر فرش برای جلوگیری از سر خوردن فرش ماشینی، بافت دوباره قسمت ‌هایی از فرش ماشینی که بافت آن از بین رفته و رفع سوختگی فرش ماشینی با برداشتن و جداسازی قسمت ‌های آسیب دیده و تعمیر آن قسمت ‌ها برای از بین بردن و پنهان‌ سازی آسیب‌ دیدگی‌ های فرش ماشینی و مواردی از این‌ دست انجام می گیرد که همه این تعمیرات در کارگاه ‌ها و دوره های آموزشی رفوی فرش ماشینی در اصفهان انجام می‌شود. رفوی فرش اصفهان توسط تیم ما با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن انجام می گیرد. پیشنهاد می کنیم از خدمات ما در زمینه ی رفوگری فرش در اصفهان استفاده کنید.

تجهیزات رفوگری فرش در اصفهان

تچهیزاتی که در رفوگری فرش در اصفهان از آن استفاده می شود عبارتند از: کارد بی نوک، چاقو بافت، چنگال رفوی فرش در اصفهان، سوزن رفوی فرش در اصفهان، قلاب پشت، شانه رفوگری فرش در اصفهان، چاقو، قیچی رفوگری، نخ پود و پنبه ای، میخ رفو، اتو ی رفوگری فرش در اصفهان، میخ کش، چهار چوب، تخته، نقشه فرش، آب.

تجهیزات رفوگری فرش در اصفهان | اصفهان فرشور

مراحل رفوگری فرش در اصفهان | اصفهان فرشور

مراحل رفوی فرش در اصفهان

در این قسمت از مقاله ی رفوی فرش در اصفهان شما عزیزان را با مراحل و چگونگی رفوگری فرش در اصفهان آشنا می کنیم.
_ اولین مرحله ی رفوی فرش در اصفهان: ابتدا فرشی که می خواهیم رفو کنیم را از پشت بر روی چهارچوب مخصوص رفوی فرش نصب می کنند.
_ دومین مرحله ی رفوی فرش در اصفهان: در این مرحله با استفاده و بکار گیری از نخ های هم رنگ فرش، اقدام به تعمیران فرش در اصفهان خواهد شد. رفوگر رنگ را از روی بقیه شیرازه های فرش انتخاب خواهد کرد.
_ سومین مرحله ی رفوی فرش در اصفهان: اگر چله آخر و اول فرش هم از بین رفته باشد می بایست اول از همه اقدام به تعمیر چله فرش کرد.
_ چهارمین مرحله ی رفوگری فرش اصفهان: برخی از روش های تعمیر فرش در اصفهان نیز قواعد خاص خود را دارا می باشد(مثل بید خوردگی).


_ پنجمین مرحله ی رفوی فرش اصفهان: اگر در رفوگری فرش در اصفهان، نقشه و رنگ انتخاب شده با رنگ و نقشه اصلی متفاوت باشد، سبب پایین آمدن ارزش فرش خواهد شد می بایست فرش را با دقت بسیار بالایی رفو کرد تا با این اتفاق متفاوت شدن طرح فرش رخ ندهد.
_ ششمین مرحله ی رفوگری فرش در اصفهان: برای تعمیر پاره شدگی فرش در اصفهان باید محل آسیب دیده را از پشت با ماژیکی علامت گذاری نمود و اگر خیلی عمیق بود می بایست به صورت کامل با تیغه بریده شود و سپس به تعمیر محل اقدام کرد.
_ هفتمین مرحله ی رفوگری فرش در اصفهان: اگر می خواهید قسمت هایی که رنگی هستند را رفو نمایید و برای اینکه رنگ آن ها یکی شود، رفوگر باید دانش و اطلاعاتی در خصوص رنگرزی داشته باشد تا در قسمت تهیه رنگ، با مشکلی مواجه نشود.
_ هشتمین مرحله ی رفوی فرش اصفهان: اگر در یک طرف فرش پارگی ایجاد شود می توان آن را از روی نقشه طرف سالم فرش در اصفهان رفو نمود. اگر فرش در اصفهان بدون نقشه تعمیر گردد ارزش خود را از دست خواهد داد.
_ نهمین مرحله ی رفوگری فرش در اصفهان: چنانچه در آخرین مرحله ی رفوگری فرش اصفهان باز هم رنگ فرش با دیگر نخ هایی که در طرح فرش به کار رفته شده متفاوت می باشد، در این صورت رفوگر می تواند از رنگ های محلول و آماده استفاده کرده و پس از پایان کار رفوگری فرش در اصفهان بهترین نتیجه را حاصل آورده و به مشتری تحویل دهد.

مراحل نُه گانه رفوگری فرش در اصفهان | اصفهان فرشور

مقالات مرتبط با قالیشویی

تمامی حقوق این سایت متعلق به اصفهان فرشور می باشد.